Przejdź do treści

Jak powstają place wiertnicze?

Prace rozbiórkowe, wyburzanie ciężkim sprzętem

Teren, na którym realizowane będą prace wiertnicze, musi zostać odpowiednio przygotowany zarówno w celu umożliwienia wjazdu ciężkim sprzętem i sprawnego realizowania zadań przez pracowników, jak i z uwzględnienie wszystkich względów bezpieczeństwa. Już na tym etapie konieczne jest opracowanie szczegółowego planu działania. Place wiertnicze powinny być dostosowane do specyfiki prowadzonych na nich działań, co wymaga nie tylko sporej wiedzy i umiejętności, ale i zastosowania odpowiednich materiałów.

W tym artykule podpowiemy, w jaki sposób są budowane place wiertnicze.

Przygotowanie terenu do prac wiertniczych

Kompleksowa budowa placów wiertniczych to jedna z usług oferowanych przez firmę NABZDYK, która gwarantuje wsparcie na każdym etapie prac. Dzięki własnej kopalni kruszyw naturalnych i betoniarni firma zapewnia swoim klientom płyty drogowe (w ramach dzierżawy), które następnie mogą być użyte do budowy i użytkowania placów. To znaczące ułatwienie dla inwestorów. Dodatkowo płyty wyróżniają się wysoką jakością i są niezawodne nawet w przypadku bardzo intensywnego użytkowania.

Na jakość realizowanych prac z zakresu budowy placów wiertniczych wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest indywidualne podejście do każdego zlecenia. Specjaliści w firmie NABZDYK przed przystąpieniem prac opracowują szczegółowy plan działań adekwatny do specyfiki danego terenu oraz realizowanych na nim prac wiertniczych. Dzięki temu możliwy jest dobór takich rozwiązań i sprzętów, które umożliwią dokładne i bardzo sprawne wykonanie wszystkich robót. Wpływa na to również doświadczenie oraz wysokie umiejętności naszych specjalistów, a także rozbudowany park maszynowy. Dużym ułatwieniem jest również możliwość użycia naszych własnych płyt drogowych niezbędnych do tymczasowego utwardzenia placu wiertniczego. Dzięki temu możliwy jest wjazd maszyn i urządzeń wykorzystywanych podczas wiercenia różnymi technikami.

Kompleksowa budowa placów wiertniczych realizowana przez firmę NABZDYK to nie tylko sprawne działanie, ale przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa. Zapewniamy kompleksowe działanie oraz fachowe doradztwo przy projektowaniu dróg i placów.