Przejdź do treści

Beton Fundamentowy – Płyta Betonowa Fundamentowa od Grupy Nabzdyk

Planujesz w najbliższym czasie budowę domu jednorodzinnego lub innego budynku użytkowego i musisz dokonać wyboru dostawcy betonu na fundamenty? Nasza betoniarnia zapewnia kompleksową obsługę klienta indywidualnego oraz biznesowego. Zapewniamy szybką wycenę oraz realizację w postaci dostarczenia betonu na miejsce budowy z usługą wylewki. Betoniarnia Grupy Nabzdyk posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji betonu na fundamenty – płyty betonowe fundamentowe. Dokonaj świadomego wyboru i wybierz certyfikowany beton fundamentowy od Grupy Nabzdyk.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem (+48) 512-227-627.

Beton fundamentowy

Beton na fundamenty według normy PN-EN 206-1

Proponujemy naszym Klientom beton fundamentowy – płyty betonowe fundamentowe według normy PN-EN 206-1 „Beton Część 1: Wymagania, właściwości, produkcja i zgodność. Produkowane przez nas klasy betonu znajdziesz w tabeli obok:

Uwaga: W celach informacyjnych podano oznaczenie klasy betonu według dawnych oznaczeń.

C 8/10C 12/15C 16/20C 20/25C 25/30C 30/37C 35/45C 40/50C 45/55C 50/60
B-10B-15B-20B-25B-30B-35B-45B-50B-55B-60

Pamiętaj: Klasa betonu fundamentowego określona dla danej budowy zapisana jest w specyfikacji projektowej budynku!

Beton fundamentowy – wybierz sprawdzonego dostawcę

Od zawsze beton na ławy fundamentowe, zwany powszechnie betonem fundamentowym był jedną z najważniejszych części przy budowie domów lub obiektów użytkowych. Wynika to z faktu, że fundament przenosi wszystkie obciążenia ścian oraz dachu budynku lub hal przemysłowych.

  • Najczęściej stosowanym betonem fundamentowym do wykonania ław budynku jednorodzinnego jest beton w klasie C16/20 oraz C20/25. Natomiast przy wykonywaniu płyt zbrojeniowych fundamentowych jest to beton klasy C25/30.
  • Ławy oraz stopy przy halach przemysłowych posiadają wymóg w projekcie na beton klasy C25/30 bądź C30/37.

Oznaczenia wodoszczelności betonu fundamentowego

Częstym oznaczeniem w projektach przy podaniu klasy betonu jest współczynnik wodoszczelności “W”. Zgodnie z normą PN-B 06250:1988 „Beton zwykły” wyróżnia kilka stopni wodoszczelności. W2, W4, W6, W8, W10 i W12, gdzie liczba po literze „W” oznacza wielkość ciśnienia słupa wody w MPa – oddziałującego na próbkę betonową o grubości 15cm.

Betonem wodoszczelnym zwykło się nazywać betony o wskaźniku równym lub wyższym niż W8. Jednak sam zakup odpowiedniego betonu to za mało. Beton wodoszczelny powinien być w odpowiedni sposób wbudowany, a także fachowo pielęgnowany przez dostawcę.

Oprócz wodoszczelności można również przy klasie betonu w projekcie spotkać klasy ekspozycji : XC, XA, XF, XS, XD np. C25/30 W8, XC2. Dowiedz się więcej klikając TUTAJ.

Nasza firma posiada własne laboratorium, które mieści się przy zakładzie prefabrykacji na ulicy Rejtana 58. Dzięki czemu jesteśmy w stanie na bieżąco badać jakość naszego betonu. Korzystając z naszych usług masz pewność dostarczenia betonu najwyższej jakości, popartej wieloletnim doświadczeniem oraz nieustannym rozwojem firmy.

Dokonaj wyceny betonu na fundamenty:

Beton fundamentowy Ostrów Wielkopolski

Beton fundamentowy Kalisz

Beton fundamentowy Pleszew

Beton fundamentowy Ostrzeszów

Nasza betoniarnia zlokalizowana jest w Ostrowie Wielkopolskim. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie żebyśmy dostarczyli beton fundamentowy na miejsce budowy w obrębie 35 km od naszej siedziby. Masz pytania? Skontaktuj się z nami klikając TUTAJ. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!